21 Mart 2014 Cuma

Bir Saat

   Average human aşktan yazdı. Bak bak şenliğe bak. En acemi olduğu konuda bilirkişiyi oynadı. O huysuz his için bilmiş bilmiş yazdı sabahın 6'sında  İzmir'de. Bunu yazmak için niye bu zamanı seçti? İşte o da işin büyüsü.

   Niye üç sabahtır bu saatte uyanıp güneşe ebelik yapmadan uyuyamıyorum? Neden üç sabahtır burnuma yasemin kokusu geliyor?  

   Hemen küçük bir bilmişlik yapmam lazım bir saniye; Tarih boyunca evrenin ana maddesi su diyen filozof amca Thales halt etmiş. Evrenin kaynağı yani arkhesi yasemin kokusudur, o kadar!

    Şimdi gelelim yaseminin ana maddesi olduğu koca evrenimizin en kalıba sığmayan tanımı yapılamayan huysuz ve tatlı duygusuna. 

   Aşkta tecrübe, aşkın huysuz tarafını mı tatlı tarafını mı oluşturuyor çözemedim ama her tecrübe gelecek için göze inen bir perde, önyargı kumbarasına atılan güven kırıcı 'bozukluk'lar bana göre. Bir limiti var kumbaranın, kocamaan da olsa. Kilidini de bulamadın mı parçalamak zorundasın. 

   Kum saati düşün. Yeni çevrilmiş. Üstte yaşanmışlıkların var çoğunluktaki kısımda. Altta da geleceğin. Üstteki kum taneleri çok olduğunda aşağıdakiler o kadar azsa-acemiysen aşkta-halinden memnun ol. 

   Kafama takılan bir soru var çağdaşım. Aşk karşındakinin gülümseyişine, gözlerinin tam içine bakışına, adını söylerken ses tonuna mı bağlanmaktır yoksa düşünceleri, kişiliği, doğruyu yanlıştan ayıran çizgisi, sana hitap biçimi, kelimeleriyle verdiği huzur, kurdurduğu hayallere mi tutulmaktır? Ben bu soruyu kime sorduysam bolca tavana bakmalı, bolca ' Iııı 'lı illa ki iki görüşlü cevaplar aldım. Biri de çıkıp şudur diye kesin bir şey söylemedi. Bir arkadaşım sadece fotoğrafını görüp ben bu kadınla evleneceğim diyen ve evlenenen dayısından bahsetti. Bir arkadaşım ilk kez gözlerinin içine baktığında kendini boyut değiştirmiş gibi  hissettiği aşkını anlattı. Ben çıkamadım vallahi bu işin içinden. Biri bana tanımını yapsın şu illetin. Tanımı yapana aşık olmayı düşünüyorum. Çelişkiye bak sen. Average human'ın anladığı da bu zaten duygulardan. Kendini bir çözsün ilk o! 
   Başka bir konu da yollar(mış). Aradaki yollar tek engel sanki aşkta. 
Bedenen yakın da olsan kim kime içten o kadar yakın bir o kadar da yalın. Saf his diye bir şey yok zaten. Kimse kimseden saf hisler beklemesin. Az kirlenmiş var. Az kullanılmış var. Safa yakın var. 
  
   Saat 7 oldu. Average human yazmaktan da sevmekten de bağlanmaktan da vazgeçti. Bunun için neden bu zamanı seçti o da işin kara büyüsü. 

   Tamam hoş hisler gülümsetiyorlar ama biz yalnızlar dertsiz tasasız hayatımızdan çok memnunuz. Olmasak da olalım yani. Tehdit edasıyla söyledim haberin olsun yalnız çağdaşım. Rahat batmasın. 

   Uyarı: Bu yazıdaki kişi ve kurumların gerçekle bir ilgisi yoktur. Tamamen hayal ürünüdür.  Aşkın anlatıldığı bu uyduruk yazıda gerçeklik somutluk aramayınız. Bi'zahmetiniz. 

.

7 yorum:

 1. Yasemin kokulari ve ask cidden yakin birbirine. Ikiside kiskirtici, ele avuca gelmez, muhtesem seyler hissettirir insana. Yalniz birini koklayip oburunu yasayacaksin, uzaktan olmaz bu isler. Askin gozu kordur ama bunu unutma. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 2. Dediğiniz gibi düşünmeye başladım artık ben de. Mesafe büyük engel.
  İşin gerçeği şimdilik yasemin koklamak daha cazip geliyor. Sevgiler size de:)

  YanıtlaSil
 3. Very beautiful :)

  I follow you beautiful blog. I hope you will follow me back and I will wait for you in my blog www.gabusiek.blogspot.com

  YanıtlaSil
 4. yasemin koklamak bana da cazip galiba

  YanıtlaSil
 5. Üzülme riskini almanın bir gereği yok

  YanıtlaSil
 6. Aşk hakkında kesin bir cevap yok, Zaten Böyle peşine düşürüyor kurbanlarını..
  bir kez bir yerde neden diye soruyorsunuz ve kopuyor film..

  YanıtlaSil
 7. Sorgulamayan tek kurban, kopmayan tek film yok. Kuralı herhalde huysuz hissin.

  YanıtlaSil